Verinet Ltd. faaliyet alanları konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Ana faaliyet alanı olan Network Sistemleri ve Fiber Optik Sistemler üzerine uzmanlaşmış olan Verinet’in iş konularını şu şekilde sıralayabiliriz :


Network Sistemleri

Müşterilerimizin istemiş olduğu kablo tipine göre Category 5e, Category 6 ve Category 7 bakır data kabloları proje dahilinde belirtilen kullanıcı noktalarına çekilir. Çekilmiş kabloların uçları Sistem Odasına koyulan kabinet tarafında patch panellere, kullanıcı tarafında da rj45 jack ile prizlere sonlandırılır.

Altyapısı biten projenin sonunda uygun kategorideki patch cordlar (ara kablolar) kabinet tarafında aktif cihazlara, kullanıcı tarafında ise bilgisayarlara takılarak sistem aktifleştirilir.

Son olarak altyapıda kullanılan kabloların test raporları ve bitmiş projenin çizimleri müşterimize teslim edilerek proje sonlandırılır.


Fiber Optik Sistemler

Fiber Optik çözümlerde müşterilerimize iki seçenek sunarız. Kısa mesafeli sistemlerde multimode fiber optik kablo, uzun mesafeli sistemlerde ise singlemode fiber optik kablo çekimi yapılarak altyapı tamamlanır.

Fiber Optik kablo uçlarının sonlandırılması yine müşterilerimizin isteği doğrultusunda epoxy (el ile sonlandırma) ya da fusion splice (cihaz ile ek) yapılarak sonlandırılır. Sistemde kullanılan aktif cihazların fiber modülü var ise fiberin sonlandığı panel ile cihaz arasında fiber optik patch cord (ara kablo) kullanılarak aktifleme yapılır. Aktif cihazların fiber modülü yok ise fiberin sonlandığı panel ile cihaz arasına bir converter (dönüştürücü) koyularak fiberin bakıra dönüştürülmesi sağlanıp sistem aktif edilir.

Projenin sonunda OTDR test ölçüm cihazı ile fiber optik kabloların kayıp oranları müşterilerimize bildirilerek iş teslim edilir.


Sistem Odası Kurulumu

Network altyapısı yoğun olan her kurumun sistem odası ile ilgili sürekli bir yenileme çalışması vardır. Her türlü müdahaleyi anında yapabilmek için sistem odası düzenli ve anlaşılabilir bir dilde olmalıdır. Verinet bu alanda müşterilerine her türlü desteği vermektedir.

Yeni yapılacak olan sistem odası için yapılan faaliyetlerimiz:

– Yükseltilmiş döşeme ile kaplama

– Şifreli kapı kilidi sistemi

– Gazlı yangın söndürme sistemi

– Kabinet ve aktif cihazların satışı ve montajı

 

Mevcut sistem odası için yapılan faaliyetlerimiz:

– Aktif ve pasif cihazların düzenlenmesi

– Aktif cihazların bakımı

– Sistem odası taşınması


Elektrik ve UPS Sistemleri

Verinet, müşterilerinden gelen tekliflere göre işletmelerin her türlü elektrik altyapısı için gerekli kablolama projesini gerçekleştirir. Kablolama içinde gerekli olan PVC kanal, tava kanal gibi kablo taşıyıcılarının ve sonlandırma ile ilgili tüm elektrik sarf malzemelerinin yanında projeye göre elektrik panolarının teminini yapıp işçiliğini Verinet kalitesi ile müşterisine teslim eder.

Data verisi ile iletişimini ve faaliyetini sağlayan hiçbir işletme elektrik kesintisi riskine girmez. Bunun için profesyonel anlamda önlemini alması gerekir. Verinet, işletmelerin elektrik gereksinimlerine göre UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) ihtiyacında çözüm ortağı olur. Müşteriye uygun UPS temin edilir. Kurulumunu yaptıktan sonra belirli periyotlarda bakım onarımını yapar. Garanti kapsamında her türlü arıza ve sorunlarda teknik destek verir.


Telefon Santral Sistemleri

Telefon günümüzün vazgeçilmezleri arasındadır. Dolayısıyla kendi başına tam bir iş sektörüdür. Verinet bu sektörde gerekli olabilecek her türlü telefon altyapısı sistemine cevap verebilecek güçtedir. Gerek bina içindeki telefon sistemi gerekse sahadaki fiber optik kablolarla taşınan telefon sistemi konularında profesyonel çözümler üreten Verinet, bu konularla ilgili teknik desteklerde verir.

Verinet, son olarak işletmelerin santral kurulumunu gerçekleştirdikten sonra sistemi çalışır durumda teslim eder.


CCTV Kamera Sistemleri

İşletmeler büyüdükçe gerek personel takibi gerekse iş takibi konusunda kamera sistemine ihtiyaç duyarlar. Bunun yanında suç oranını azaltmak konusunda kurulan kamera sistemleri de toplumun huzuru bakımından önemlidir.

Verinet, gerçekleştirmiş olduğu projelerinde kamera ile ilgili her türlü malzeme teminini yapar. Altyapısı için gerekli kablolama işçiliğinin ardından kameraların montajını yapıp kayıt cihazını kurarak sistemi devreye alır.

 


Alarm Sistemleri

– Hırsız Alarm Sistemleri

Müşterilerimiz hırsızlık tehlikesine karşı kurdurmuş oldukları bu sistem sayesinde güvenle uyuyabilirler. Gerekli yerlere koyulan elektronik dedektörler, herhangi bir hareket algıladığında kontrol paneline daha önceden programlanmış numaraları sırasıyla arayarak alarm verir.

Yangın Alarm Sistemleri

İnsanların bir anlık ihmali sonucunda çıkabilecek yangına karşı alınması gereken bir tedbirdir. Bu sistem içinde duman veya ısıya duyarlı dedektörler, yangını haber veren siren ile santral ve sistemin kurulduğu kontrol paneli vardır.